Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.5.2018 - 2.6.2018

Výstava ilustratorů "12 Světů" v Santiago de Compostela

La Biblioteca Pública de Santiago Ánxel Casal bude hostit od 18. května do 2. června výstavu složenou z prací 12 českých ilustrátorů a ilustrátorek dětské literatury. Každý s umělců zastupuje jinou formu sebevyjádření zachycenou v mnoha publikacích, za které získali uznání kritiků i čtenářů. Výstava je součástí oslav tří významných výročí – 30 let českého jazyka a kultury na Instituto de Idiomas de la Universidad de Santiago de Compostela, který je v současné době součástí Centro de Lenguas Modernas de la USC, 100 let od založení Československa a 50. výročí Pražského jara. Vstup na výstavu během otevírací doby knihovny je volný.

Česká ilustrace má dlouhou tradici a v současnosti se pyšní zlatou generací ilustrátorů, kteří byli ovlivněni nejen tvorbou mistra Jiřího Trnky, ale také nejnovějšími světovými trendy a technologiemi. Současní ilustrátoři, mezi nimiž figurují jména jako Galina Miklínová, David Böhm, Petr Nikl nebo Lucie Dvořáková, propojují klasickou ilustraci s kinematografií, hudbou, divadlem či fotografií.

Výstava 12 Světů má za cíl přiblížit čtenářům každé věkové kategorie svět české ilustrace. Čtenáři tak budou moct objevit svět českého výtvarného umění a literatury, včetně publikací pro děti a učebnic literatury pro mládež, humorných, historických či introspektivních komiksů, které čtenáře zavedou do světa designu a umění.


Umělci, jejichž tvorba bude k vidění na výstavě ‘12 Světů‘:

David Böhm
Pavel Čech
Dan Černý
Lucie Dvořáková
Renáta Fučíková
Vendula Chalánková
Lenka Jasanská
Lucie Lomová
Galina Miklínová
Petr Nikl
Jaromír Plachý
Vhrsti

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, Instituto de Idiomas de la Universidad de Santiago de Compostela a Biblioteca Pública de Santiago Ánxel Casal.


Více informací na: https://bibliotecas.xunta.gal/santiago/es/actualidade/axenda/12-mundos-ilustradores-de-literatura-checa-contemporanea-para-ninos

 

 

Místo konání:
Avda. Xoán XXIII, s/n. Santiago de Compostela
Datum:

Od: 18.5.2018
Do: 2.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala