Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.7.2011 12:00

Madridská premiéra Příběhů obyčejného šílenství

České centrum Madrid spolupracuje na premiérovém uvedení dramatického čtení divadelní hry "Příběhy obyčejného šílenství" z pera uznávaného českého dramatika, scenáristy a režiséra Petra Zelenky, které se 27. července představí v madridském Teatro Lara. Dílo bude prezentováno režisérem Carlosem Be v podání známých španělských herců: Tusti de las Heras, Raúl Jiménez, Juan Albert de Burgos, Iván Ugalde, Esperanza Elipe, Pepa Rus, Alfonso Torregrosa a Fran Arráez. S uvedením Zelenkovy komedie v madridských divadlech se počítá od září. Více informací na http://locuras-cotidianas.blogspot.com/

Zelenkova hra  "Příběhy obyčejného šílenství"

Jedná se o příběh Petra, muže ve středním věku, který chce znovu získat kontrolu nad svým životem. Mezi jeho bezprostřední cíle patří navrátit se k bývalé přítelkyni Janě,  která se rozhodla vzít si jiného muže. Obrátí se o pomoc na svého nejlepšího přítele Mouchu. Ten se zabývá  objevováním metody, která umožňuje mužům zapomenout na ženy jednou provždy. A to je teprve na začátku.

Mistr české komedie představuje svěžím, komickým a zábavným způsobem nebývalé množství otázek týkající se naší existence.

Věrní následovníci, kterými je autor tohoto příběhu považován za mistra české komedie, se baví a tleskají jeho přímým textům, intelektuálně poctivým, nabitým neobyčejným smyslem pro humor a vrozenou schopností pro absurditu.

 

Můžeme srovnat Zelenkovu vyprávěcí zkušenost s Woody Allenem, a to způsobem jak ukazují vysokou intenzitu lidských emocí společně s inteligentním humorem.

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Teatro Lara, C/ Corredera de San Pablo, 15. Madrid

Datum:

27.7.2011 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala