Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2005 0:00 - 0:00

Ženy pro měny

Celovečerní film režisérky Eriky Hníkové "Ženy pro měny" je film o mediálním vytváření ideálu krásy a o ženách, které mu podléhají. Film je promítán v rámci Mezinárodního filmového festivalu "Portrét ženy", který organizuje Francouzský institut v Bukurešti. Rumunské premiéry filmy se zúčastní také autorka snímku - Erika Hníková. Erika Hníková je absolventkou pražské FAMU, filmˇ"Ženy pro měny" je jejím debutním snímkem. Během studií získala za svůj film "Čtyři kroky dvojpůlka" Čestné uznání na Ekofilmu v Českém Krumlově a Cenu Nadace Marie a Josefa Hlávkových na Film Olomouc.

Celovečerní film „Ženy pro měny“ režisérky Eriky Hníkové je tragikomický příběh o obyčejných ženách, které se nechávají ovlivňovat současným ideálem ženské krásy a chtějí se mu co nejvíce přiblížit. A je to také film o lidech, kteří tento ideál vytvářejí a o spoustě peněz, které se díky síle kultu krásy denně utrácejí.

Všechny hrdinky touží po těle modelek z titulních stran dámských časopisů. Doslova bojují o dokonalé tělo a jejich příběhy mnohdy působí až absurdně a komicky. Jejich život je ve filmu sledován v průběhu jednoho roku.

 

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

11.3.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Francouzský institut


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala