Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2004 0:00 - 0:00

Zuzana Dumková Band

Zuzana Dumková Band vystoupí na mezinárodním jazzovém festivalu v Nižním Novgorodu 24.9.2004.a 26. září 2004 v moskevském klubu Le Club

Zuzana Dumková Band

 

V hudbě Z.D.Bandu se snoubí improvizace s pevně stanovenou formou, s důrazem na zajímavě se obměňující rytmiku, pestrou a širokou harmonii a hravou melodii… Toto skladební a hráčské pojetí nejvíce svádí označovat tuto hudbu za hudbu jazzovou – pohybující se ovšem mezi žánry.

Kapela se poprvé posluchačům představila na pražském festivalu Agharta Jazz Fest dne 1.7.2001 (Staroměstské náměstí). Od té doby prošla nepatrnými personálními změnami. Jádro kapely ovšem tvoří čtveřice Dumková – Bárta – Vejnar – Vícha. Trumpetista Oskar Törör (SR) je od letošního léta jejich čerstvým, stálým spoluhráčem.

Zakladatelkou a duší celého bandu je Zuzana Dumková, „která má přístup k hudbě jaký u zpěváček nebývá běžný. Je pověstná svým autorským repertoárem, osobitým přístupem ke hře na kytaru, žánrovou nevyhraněností a vyzrálým hlasem zajímavé barvy…“ (časopis Harmonie 4/1999). Zuzana začala jako 17-letá folková písničkářka (od 6 let do této doby hrála na housle a zpívala v Kühnově sboru při České filharmonii). Ve svých 21ti se ocitla v Dánsku po boku tehdejší perkusistky Milese Davise – Merilyn Mazur, což jí ovlivnilo na její další hudební a životní stezce. Od svých 22ti sbírá zkušenosti po jazz klubech a českých a zahraničních festivalech (Fest Karlovy Vary, Praha, Umbria Jazz Fest u Perrugii atd.) coby jazzová zpěvačka. Mezi lety 1990 – 2001 založila na 5 hudebních formací /např. DUO SAGITARIUS, KATCHATAWA SEXTET, Z.D.QUINTET). Věnuje se scénické hudbě (pro divadlo ve Zlíně, Národní divadlo v Brně atd.), ) účinkuje v hudebních pořadech České televize a Rozhlasu, pro který, mimo jiné, natočila na 50 vlastních nahrávek. Pořádá workshopy, spolupracuje s Pražskou DAMU a Konzervatoří J. Ježka.

 

Saxofonista Marcel Bárta se Zuzanou hraje (s pauzami) 9 let. Své hráčské schopnosti uplatňuje nejen v oblasti jazzu, ale i vážné, alternativní či scénické hudbě. Je taktéž členem Kontrabandy M. Svobody, Bandu NVO, VERTIGO. Spolupracuje s předními českými umělci (Teatr Novogo Fronta, V.R.M. atd.). Je leadrem grovejazzfunkové formace MUFF.

 

Oskar Törör (SR) je 25letý trumpetista, který má za sebou minulost studiového a bigbandového hráče. Pro svůj výrazný projev je vyhledávaným sólistou. Mimo Z. D. Band hraje v Bandu NVO, Vertigo, VIZIT MUSIC atd.)

 

Třiadvacetiletý baskytarista Jakub Vejnar s neobyčejně zralým muzikantovským projevem a rockovou minulostí tvoří spolu s přímočarým bubeníkem Romanem Víchou (24) spolehlivou a neochvějnou rytmiku.

 

 

 
Místo konání:

3. Tverskaja-Jamskaja 33/39
125047 Moskva
Rusko

Datum:

24.9.2004 0:00 - 0:00

Organizátor:

pořadatel festivalu


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala