Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

HANDMADE DREAMS

Výstava Handmade Dreams představuje v kurátorském výběru Petra Nového (Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou) aktuální tendence v české bižuterii, a to od inspirace tradičními vzory přes současné trendy až po vize reprezentované výběrem z vítězných prací z designové soutěže Mistr křišťálu. Své místo ve výběru naleznou i české šperkařské značky pracující s bižuterními polotovary.

podrobné informace o projektu

 

 

 


 

 

DĚTSKÁ HRAČKA / MINI WONDERS

Česká tvorba pro děti měla v historii vysoké mezinárodní renomé, ať už se jednalo o hračky, animovaný film či knižní ilustraci. Putovní výstava s názvem Mini Wonders a podtitulem „česká hračka včera a dnes“ by ráda zahraničnímu publiku představila ucelený pohled na českou hračku v průběhu jejího vývoje od meziválečného období až po dnešní autorskou tvorbu. Výstava z části představí ikonické české hračky, které se vyrábějí v nezměněné podobě dodnes nebo zažívají comeback ve formě obnovy výroby. Na tuto skupiny výstavy naváže část, které představí současnou českou autorskou tvorbu pro děti. V dnešní době zájem českých designérů o dětský svět zažívá renesanci až doslova boom.

podrobné informace o projektu

 

 


 

 

CZECH IMAGE

Czech Image startuje výstavou tvorby studentů Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Ti zpracovali svůj pohled na českou historii, identitu a vnímání Česka mladou generací. Expozice představuje plakáty 38 studentů. Každý z autorů vizuálně ztvárnil odpovědi na otázku: „Jak vidíme sami sebe, jak nás vidí cizinci? Na co jsme hrdí, co nás charakterizuje?“ V rámci doprovodného programu budou probíhat diskuze a přednášky o české identitě.

 

podrobné informace o projektu

 

 


 

JEDEN DEN V ČESKOSLOVENSKU. ČESKOSLOVENSKÝ DESIGN OD EXPO 1958 PO OKUPACI 1968 

Výstava Brusel v Praze, Picasso ve Varšavě, kterou připravila Česká centra v rámci oslav výročí republiky a ukazuje český a polský interiérový design ze šedesátých let. Ten polský je ze sbírky Filipa Speka a náš z kolekce olomouckého sběratele Jana Jeništy.

 

 podrobné informace o projektu