Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Česká hračka / Mini Wonders

Od Fatry až po Merkur, české hračky za téměř sto let své existence sklidily úspěch jak doma, tak i v zahraničí. Jejich příběh se začal psát na začátku 20. století a od té doby ušly dlouhou cestu. Výstava nazvaná mini wonders, která ukáže tradici výroby českých hraček v celé své kráse, představí jak tradiční design, který byl uveden na začátku dvacátých let, tak i moderní kousky.

 

Česká tvorba pro děti měla v historii vysoké mezinárodní renomé, ať už se jednalo o hračky, animovaný film či knižní ilustraci. Putovní výstava s názvem Mini Wonders a podtitulem „česká hračka včera a dnes“ by ráda zahraničnímu publiku představila ucelený pohled na českou hračku v průběhu jejího vývoje od meziválečného období až po dnešní autorskou tvorbu.

 

 

 

 

 

Výstava z části představí ikonické české hračky, které se vyrábějí v nezměněné podobě dodnes nebo zažívají comeback ve formě obnovy výroby. Na tuto skupiny výstavy naváže část, které představí současnou českou autorskou tvorbu pro děti. V dnešní době zájem českých designérů o dětský svět zažívá renesanci až doslova boom.

                        

 

 

 

 

 

 

 

Více informací o projektu:        Mgr. Sandra Karácsony, T: +420 234 668 328, E: karacsony@czech.cz

 


 

Kurátorka výstavy:  Tereza Bruthansová

Návrh instalace:  Anna Kozová + Jerry Koza / atelier SAD

Grafický design:  Zuzana Lednická / Studio Najbrt

Project manager:  Sandra Karácsony

Organizátor: Česká centra

 

 


Mini Wonders - video

VIDEOGALERIE

 

FOTOGALERIE

Mini Wonders, ČC Tokio, @Kenichi Higashi

Mini Wonders, ČC Tokio, @Kenichi Higashi
Mini wonders, ČC Miláno
Mini wonders, ČC Miláno