Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

CZECH INNOVATION EXPO

Projekt Czech Innovation Expo je prezentační projekt zařazený do oficiálního programu k oslavám 100. výročí založení Československé republiky. Využívá nejnovějších technologií virtuální a rozšířené reality k prezentování úspěchů české vědy, výzkumu a inovací. Projekt se sestává ze tří základních pilířů tvořených rodokmeny českých vědců, inovátorů, průmyslníků a značek, interaktivní vícevrstvou inovační mapou České republiky a prezentací inovativních produktů.

podrobné informace o projektu

 


 

TÝDEN VĚDY A TECHNIKY

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který propojuje vědecké aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Česká centra navazují na tradiční spolupráci mezi Českými centry a Akademií věd ČR a do letošního Týdne vědy a techniky zařadili projekt „Arktický festival“.

 podrobné informace o projektu

 


 

FAMELAB

FameLab je mezinárodní soutěž v popularizaci vědy, která v současnosti běží ve 23 zemích světa. Soutěžící mají tři minuty na to, aby vysvětlili vědecké téma, které si sami vyberou, a to bez použití projektoru. Povolené pomůcky jsou jen takové, které si soutěžící dokáže na jeviště sám přinést a také po vystoupení odnést.

 

podrobné informace o projektu

 

 


 

SCIENCE CAFÉ

Science Café je diskusí s renomovaným vědcem na současné téma týkající se výzkumu, rozvoje, vědy apod. Témata jsou široká a diskuse je tak otevřena odbornému i širokému publiku, které má možnost se v úzkém kruhu setkat s předním vědeckým pracovníkem pracujícím v jedné z českých institucí a v neformální atmosféře pokládat dotazy.

 

 podrobné informace o projektu