Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Česká centra navazují na tradiční spolupráci mezi Českými centry a Akademií věd ČR a do letošního Týdne vědy a techniky zařadili projekt „Arktický festival“, který bude probíhat v Galerii Českých center od 11. do 16. 11. 2019.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.

Devatenáctý ročník s podtitulem "Věda, svoboda, odpovědnost" se uskuteční v termínu 11.–17. listopadu 2019. Hlavním tématem všedních dnů budou globální hrozby, jako jsou klimatické změny, přírodní katastrofy a další. O víkendu program doplní téma 30. výročí sametové revoluce.

Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR a Sdružení moravských pracovišť AV ČR. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Najdete nás také na:

Facebook TwitterYoutube

 

 

@tydenvedy 
#tydenvedy  
#zijuvedou 

 

 

Program celého festivalu zde

Program festivalu v Galerii Českých center ke stažení zde

 

 

 

 

 

 

 

Plakát ke stažení:

 

 

 


 

 

Hlavní organizátor: Akademie věd ČR

Spolupracující organizace: Česká centra

Kontaktní osoba na ČC: Martin Pechanec, [email protected]


FOTOGALERIE

 

 

 

@pavlina jachimova/avcr2019