Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Czech Innovation Expo

Projekt Czech Innovation Expo s využitím nejnovějších technologií průřezově představuje příspěvek svébytného národa ve středu Evropy k vědecko-technickému pokroku ve světě ve stoleté retrospektivě. Současně poodkrývá potenciál budoucího rozvoje, a to v souladu s koncepcí Vlády ČR: „Národní strategie inteligentní specializace“ (aktualizace 11. 7. 2016), která vymezuje nejperspektivnější odvětví.


Expozice se vyznačuje vysokou mírou interaktivity podpořené technologiemi rozšířené a virtuální reality. Putovní výstava je vystavěna na třech základních pilířích: rodokmenu českých vědců, inovátorů, průmyslníků a značek; na vícevrstvé inovační mapě ČR a na prezentaci inovativních výrobků a služeb. Prezentace probíhají zejména v zahraničí, v České republice bude projekt exkluzivně představen na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (1. - 5. 10. 2018) a v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR v Galerii Českých center v Praze.

 

Termín realizace projektu Czech Innovation Expo: duben 2018 - červen 2019


 

            

 


 
Nenechte si ujít akce pořádané v rámci oslav výročí v roce 2018 a sledujte programovou nabídku Českých center v zahraničí!