Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2016 - 1.2.2017

„No Limits“: výstava českého sklářského umění v muzeu MAVA v Alcorcónu

Tradiční české sklářské umění od poloviny dvacátého století bude vystaveno v Muzeu současného sklářského umění v Alcorcónu od 30. listopadu. Od doby, co čeští skláři vystavili své inovativní kousky na světových výstavách v Bruselu v roce 1958 a Montrealu v 1967, patří k nejvíce obdivovaným umělcům ve svém oboru. Výstava „No Limits“ se skládá z některých jejich pionýrských výtvorů a také z objektů, které vytvořili žáci těchto sklářů společně s nejmladšími umělci.

Navzdory politické situaci v 50., 60., a 70. letech dosáhla česká sklářská škola obrovských úspěchů a vytvořila nezaměnitelný styl, který má své následovníky a obdivovatele po celém světě. Tento fenomén ve slavných českých sklárnách nevznikl náhodně a mnoho děl českých sklářů je součástí zahraničních sbírek a stálých expozic. Nejinak tomu je i v Muzeu sklářského umění MAVA v Alcorcónu, největší na umělecké sklo specializované instituce v celém Španělsku.

Mezi zakladatele této sklářské školy patří jména jako Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová, René Roubíček nebo Vladimír Kopecký. Díla mnohých z nich budou vystavena v Muzeu Alcorcón. Všichni tito umělci věnovali svůj život výuce a přípravě nových uměleckých sklářů.  Výstava „No Limits“ představuje vlastní pohled na české sklářské umění a jeho vývoj až do současnosti.

Kurátorem výstavy je Petr Nový a organizátory jsou České centrum v Madridu, Velvyslanectví České republiky v Madridu, MAVA a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Více informací na: http://www.ayto-alcorcon.es/mavawp/  

 

Místo konání:
Avenida Los Castillos, s/n, 28925 Alcorcón, Madrid
Datum:

Od: 30.11.2016
Do: 1.2.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala