AI: Když robot píše hru

Datum události: 26. 2. 2021 19:00 O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy.

Švandovo divadlo při příležitosti stoletého výročí premiéry hry R.U.R Karla Čapka uvádí prezentaci unikátního projektu, který zkoumá, zda umělá inteligence dokáže napsat divadelní hru.

Během několika měsíců počítač generoval obrazy ze života robota, který musí čelit radostem a strastem každodenního života. A odkryl nám, jak vnímá základní lidské otázky jako je narození, umírání, touha po lásce, hledání pracovních příležitostí, či stárnutí.

Zásluhou Českého centra v Bratislavě vnikl rozhovor na téma AI: KDYŽ ROBOT PÍŠE HRU, který si můžete poslechnout zde.

V případě zájmu otestovat si své znalosti ve vědomostním kvízu, navštivte stránky Památníku Karla Čapka.

Události a pozvánka:
Více informací:
EXKLUZIVNĚ: Fotografie z premiéry
Partneři projektu:

THEaiTRE, TA ČR (Projekt TL03000348 THEaiTRE : Umělá inteligence autorem divadelní hry je spolufinancován se státní podporou Technologické agenury ČR v rámci Programu ÉTA 3), Matfyz, ÚFAL, CEE Hacks, Prg.ai, DAMU, MZV ČR, Česká centra, Praha, Praha 5 (Divadlo je scénou hl. města Prahy a je podporováno městskou částí Praha 5).

Mohlo by vás zajímat

24. 2. Události
Global Science Café 5: Vividbooks

Global Science Café: Vividbooks

Jako pátý díl ze série Global Science Café vám přinášíme diskusi na téma Vividbooks: Použití moderních technologií ve...

28. 1. Události
Aha, tak to jsem netušila

Aha, tak to jsem netušila

Srdečně vás zveme ke sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Martina Beneše, Ph.D. z Ústavu pro jazyk český Akade...

20. 1. Události
Zdroj: ČC Paříž

Retrospektiva Heleny Třeštíkové v Centre Pompidou

Zveme vás na první francouzskou retrospektivu díla dokumentaristky Heleny Třeštíkové, kterou pořádá Cinematéka knihov...