24. 2. Události
Global Science Café 5: Vividbooks

Global Science Café: Vividbooks

Jako pátý díl ze série Global Science Café vám přinášíme diskusi na téma Vividbooks: Použití moderních technologií ve vzdělávání aneb jak vypadá budoucnost školství?

10. 2. Události
AI: Když robot píše hru

AI: Když robot píše hru

O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy.

28. 1. Události
Aha, tak to jsem netušila

Aha, tak to jsem netušila

Srdečně vás zveme ke sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Martina Beneše, Ph.D. z Ústavu pro jazyk český Akademie věd České republiky s názvem Aha, tak to jsem netušila aneb Ze života jazykové poradny. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom ve čtvrtek 11. 2. 2021 od 18...

20. 1. Události
Zdroj: ČC Paříž

Retrospektiva Heleny Třeštíkové v Centre Pompidou

Zveme vás na první francouzskou retrospektivu díla dokumentaristky Heleny Třeštíkové, kterou pořádá Cinematéka knihovny Centre Pompidou ve spolupráci s Českým centrem. Retrospektiva bude probíhat online od 20. ledna do 6. března 2021.

17. 12. Události
Česká mše vánoční | Czech Christmas Mass

Nalaďte si s námi Českou mši vánoční

Nalaďte si s námi 17. 12. Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby v podání Dvořákova komorního orchestru a Kühnova komorního sboru. Od prvního uvedení v barokním kostelíku Povýšení sv. Kříže o Vánocích roku 1796 se mše stala symbolem českých vánočních svátků. V tomto kostele byla natočena v proved...

15. 12. Události
Photo by: archiv autorky

7. ročník mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny (dále „ČLC“), vyhlašují 7. ročník mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“) určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka ve věku do 40 let.

15. 12. Události
EUNIC Ideas Yard. Education today: What would Comenius say?

EUNIC Ideas Yard. Education today: What would Comenius say?

Jan Amos Komenský, otec moderního vzdělávání, zemřel před 350 lety. Jelikož náš vzdělávací systém čelí mnoha výzvám, může být přínosné přehodnotit hlavní problémy a koncepty formulované Komenským před téměř čtyřmi stoletími. Zahrnují rovný přístup ke vzdělání, individualizované vzdělávání, multis...

9. 12. Události
Tys tam nebyls?

Tys tam nebyls?

Srdečně vás zveme ke sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Lucie Benešové z Ústavu Českého národního korpusu FF UK s názvem Tys tam nebyls? aneb Příklonné -s ve spontánní mluvené češtině. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom ve čtvrtek 19. 11. 2020 od 18:00 českého času.

22. 10. Události
Svět Leoše Janáčka: koncert studentů z Mannes School of Music (23. 10. 2020)

Svět Leoše Janáčka: koncert studentů z Mannes School of Music (23. 10. 2020)

České centrum New York vám spolu s katedrou hudby Mannes School of Music prestižní The New School přinese jedinečný koncert Svět Leoše Janáčka: koncert studentů z Mannes School of Music.

15. 10. Události
Festival čtení ve Státní dětské knihovně

Festival čtení ve Státní dětské knihovně

Od 30. října do 1. listopadu 2020 se bude konat první všeruský online festival rodinného čtení ČitajFest. V rámci festivalu bude zveřejněn speciální program věnovaný Karlu Čapkovi, připravený Českým centrem Moskva. Festival pořádá ruská Statní dětská knihovna a bude obsahovat maraton čtení od Vla...

10. 10. Události
Noc literatury čtrnáctá

Noc literatury čtrnáctá

V středu 7. října 2020 v 18 hodin začíná Noc literatury. V pořadí 14. ročník atraktivního happeningu představí současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Noc literatury organizují od roku 2006 Česká centra ve spolupráci se Sdružením evropských národních kulturních institutů EUNIC...

9. 10. Události
Nedělej Zagorku!

Nedělej Zagorku!

Srdečně vás zveme ke sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Marie Kopřivové, Ph.D. z Ústavu Českého národního korpusu FF UK s názvem Nedělej Zagorku! aneb Zdroje nových frazémů v češtině. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom ve čtvrtek 15. 10. 2020 v 18:00 českého času.

14. 9. Události
Cena Českých center pro mladého vědce na FameLab 2020

Cena Českých center pro mladého vědce na FameLab 2020

Česká centra dlouhodobě podporují mezinárodní soutěž FameLab, která je dnes jednou z nejvýznamnějších soutěží v popularizaci vědy na světě. Cheltenham Festivals a British Council společně organizují mezinárodní finále FameLabu, jež se koná každoročně v červnu v anglickém Cheltenhamu. V České repu...

1. 9. Události
Cell & Gene Therapy: The future has already begun

Cell & Gene Therapy: The future has already begun

Další ze série Global Science Café

6. 8. Události
BAR

Výstava Handmade Dreams v Jablonci

Výstava Handmade Dreams, připravená Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pro Česká centra, zakončí po čtyřech letech své putování po blízkých i vzdálených krajích doma v Jablonci. Tam si ji můžete prohlédnout 6.–9. srpna v rámci 9. ročníku prodejní výstavy Křehká krása.

20. 2. Události
© Vojtěch Brtnický

Předání cen České divadelní DNA

20. února proběhne ve Studiu Hrdinů slavnostní předávání cen České divadelní DNA, které pořádá Nová síť. Cenu za mimořádnou podporu a prezentaci české kultury v zahraničí, kterou je oceněna Yvona Kreuzmannová, předá generální ředitel Českých center, Ondřej Černý.